WITAMY W

CENTRUM
NAUKOWO-BADAWCZYM

W 2001 roku powstało unikatowe w branży kosmetycznej zarówno w Polsce, jak i w Europie, Centrum Naukowo-Badawcze Dr Irena Eris, gdzie zespół biologów, farmaceutów, chemików, biochemików, biotechnologów i lekarzy dermatologów prowadzi zaawansowane badania na komórkach i modelach skóry.

Jeden z najistotniejszych obszarów działania Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris stanowią badania naukowe.

W naszym Centrum prowadzone są badania in vitro na komórkach skóry (fibroblastach i keratynocytach) i ex vivo (na modelach skóry 3D). Badania umożliwiają zastosowanie w kosmetykach składników aktywnych w optymalnych stężeniach i synergicznie działających kompleksach. Innym etapem prac badawczych są badania in vivo (aplikacyjne), które potwierdzają skuteczność działania składników w konkretnym kosmetyku.

Centrum współpracuje z licznymi placówkami naukowymi (m.in. Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Politechniką Warszawską, Wydziałem Biologii UW, Wydziałem Biotechnologii UJ, Łódzkim Uniwersytetem Medycznym).

Efektem tej działalności jest nie tylko produkcja skutecznych, bezpiecznych i innowacyjnych kosmetyków, ale także publikacje naukowe i popularno-naukowe w polskich i zagranicznych pismach branżowych oraz wystąpienia naukowe w Polsce i za granicą.

Centrum Naukowo-Badawcze prowadzi unikalne w branży kosmetycznej badania metodą in vitro, ex vivo i in vivo. Badania te są kluczowymi etapami w procesie powstawania produktu kosmetycznego. Warto w tym miejscu pokreślić, że Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris nie testuje i nigdy nie testowało na zwierzętach kosmetyków czy też składników wchodzących w skład kosmetyków. Nie zlecamy również takich badań i jesteśmy im całkowicie przeciwni. Ponadto dla każdego surowca stosowanego do produkcji kosmetyków posiadamy deklaracje od producenta danego surowca, odnośnie nie wykonywania testów na zwierzętach.

W Unii Europejskiej od 2004 roku obowiązuje całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach oraz sprzedaży kosmetyków, które były w ten sposób badane. Natomiast od 2013 r. obowiązuje również całkowity zakaz testowania składników kosmetyków na zwierzętach. Dzisiaj Centrum Naukowo-Badacze Dr Irena Eris jako jedna z nielicznych placówek naukowych firmy kosmetycznej w Polsce wykonuje badania bezpieczeństwa produktu na modelach skóry 3D. Kosmetyki są również testowane z udziałem uczestników badania, dzięki czemu kosmetyki produkowane przez firmę Dr Irena Eris są nie tylko skuteczne (skuteczność jest potwierdzona badaniami aparaturowymi) ale również przyjemne w użyciu.